Krótka notka: Loty Dubaj-Kraków

W sobotę 7 kwietnia ruszyły bezpośrednie loty między Dubajem a Krakowem. Trasa obsługiwana jest przez flydubai, tańszą linię siostrzaną Emirates Airline. O tym jak ważnym jest to wydarzenie dla relacji między Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi usłyszeliśmy na konferencji prasowej 9 kwietnia.

Jeyhun Efendi i ambasador Asim Mirza Al Rahma

W sobotę na płycie krakowskiego lotniska Balice wylądował Boeing 737 MAX 8, który przez Jeyhuna Efendi, wiceprezesa flydubai, został określony mianem „najnowocześniejszego samolotu świata”. Co ważniejsze jednak, to fakt, że podczas konferencji o wzajemnych relacjach wypowiadali się ambasadorowie Asim Mirza Al Rahman i Robert Rostek. Podkreślali oni wagę wzajemnych relacji handlowych, zauważając, że bezpośrednie połączenie lotnicze między Krakowem a Dubajem wpłynie nie tylko na rozwój wymiany turystycznej, ale również na zwiększenie wartości transakcji biznesowych między miastami i krajami.

 

Ambasador Robert Rostek

Ambasador Rostek podkreślił również, że uruchomienie nowego połączenia lotniczego to historyczna chwila, ze względu na to, że po raz pierwszy państwowa linia lotnicza uruchomiła połączenie między jednym z arabskich krajów a innym polskim miastem niż Warszawa. W związku z uruchomieniem drugiego już połączenia między Polską a Emiratami znacząco wzrósł poziom skomunikowania między krajami. Po Izraelu Emiraty są obecnie najlepiej skomunikowanym z Polską krajem Bliskiego Wschodu (nie licząc oczywiście połączeń czarterowych i prywatnych linii lotniczych). 

Ambasador Al Rahman zaznaczył, że Polskę z Emiratami łączą nie tylko relacje typowo handlowe, ale też wymiana kulturalna. Wspomniał przy tej okazji o zorganizowanym przez fundację Nahda 3. Przeglądzie Kina Emirackiego, który odbywał się w miniony weekend w Krakowie i Katowicach. Przy tej okazji przypominamy, że 13 kwietnia w warszawskim Muzeum Azji i Pacyfiku odbędzie się stołeczna edycja przeglądu.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *