Mała Azja na Ruczaju, czyli IV Festiwal Studiów Azjatyckich

Wczoraj, pierwszego kwietnia, część naszej redakcji miała okazję uczestniczyć w IV Festiwalu Studiów Azjatyckich. Wydarzenie odbyło się w jednym z budynków kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego na Ruczaju.

Wybór atrakcji był niezwykle szeroki, więc każdy mógł odnaleźć interesujący go pierwiastek. Dla łakomczuchów najciekawszą częścią były zapewne warsztaty przyrządzania sushi czy jego koreańskiego kuzyna kimbap oraz wprowadzenie do japońskiej ceremonii parzenia herbaty. Chcącym poznać sekrety zarówno Bliskiego, jak i Dalekiego Wschodu organizatorzy zaproponowali serię wykładów dotyczących danych państw, wśród nich osobista wycieczka studentki po wspomnieniach z Turcji czy przepis na „Szczęście made in Bhutan”. Było także wiele zajęć ruchowych, od warsztatów Krav Magi, przez chińskie sztuki walki do tańców narodowych czy pokazów tradycyjnego koreańskiego łucznictwa. Dla miłośników egzotycznych języków przez cały dzień odbywały się warsztaty językowe, gdzie można było poznać podstawowe litery alfabetów, znaki czy proste zwroty. Dodatkowym elementem, który pozwalał wczuć się w klimat wschodu było wiele osób przebranych w tradycyjne stroje,a także możliwość przebrania się samemu.

  

Wydarzenie to było ciekawe nie tylko dla ludzi zafascynowanych kulturą wschodu, którzy mogli wymienić się doświadczeniami z innymi miłośnikami tego tematu, ale także dla ludzi młodych, niepewnych jeszcze co do wyboru ścieżki życiowej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *