Witamy!

Stosunkowo Bliski Wschód to przedsięwzięcie, którego celem jest dostarczanie wszelkiej możliwej wiedzy, jakiej ktoś może zapragnąć o Bliskim Wschodzie. Chcemy opowiadać o kulturze, kuchni, religii, polityce. Ale przede wszystkim nie chcemy o tym pisać językiem akademickim. Pragniemy, by wszystkie informacje, które znajdą się na tej stronie były przystępne i zrozumiałe dla każdego, kto chce się czegoś nowego nauczyć.

Będziemy podawać przepisy i uczyć was jak szykować bliskowschodnie dania. Poopowiadamy o językach jakimi władają mieszkańcy regionu. Będziemy mówić o relacjach politycznych w regionie i o jego związkach z Polską i Europą, także w kontekście historycznym. Polecimy także od czasu do czasu dobrą książkę czy film.

Chcemy być przedsięwzięciem szerszym niż tylko blog. Zapraszamy serdecznie do kontaktowania się z nami, bo naszą wiedzę chcemy przekazywać także na spotkaniach, szkoleniach, konsultacjach i warsztatach. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i chętnie nawiążemy współpracę.

Tymczasem zapraszamy do lektury i odwiedzania naszej strony!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *